clorhexidina jabon liquido momentum tadalafil dexlanzoprazol ciclocur prospecto el isis en argentina magnus36

İlk Adım Ayakkabısı

İlk oyuncağı, ilk biberonu ve ilk kelimesi derken sırada İlk Adım Ayakkabısı!

Çocuk doktorları bu konuda şöyle diyor ; ”Evdeyken veya temiz düz zemindeyken ayakkabıya ihtiyaç duymayacaktır. Bu tür durumlarda yalın ayak veya çorapla rahatlıkla yürüyebilir. Merak etmeyin hastalanmasına neden olmaz. Aslında bebeğiniz bu şekilde yeri daha iyi algılayacak ve kavrayabilecektir. Dolayısıyla daha kolay yürüyecektir. Yere yalın ayak basmak düztabanlığa neden olmaz. Ayakkabı miniğinizin ayağını taşlı, düzensiz yani cildine zarar verebilecek ortamlardan korur. Aynı zamanda soğuk havalarda ayaklarını sıcak tutar. Yani ayakkabı, ayaklarını zorlayabilecek dış etkenlerden korur. Giydirirken de amacınız bu olmalı.

Peki miniğiniz bu ilk adımlarını atarken İlk Adım Ayakkabısı nasıl olmalı?

Bebeğinize ilk adım ayakkabısı alırken en önemli şey ayaklarının rahat etmesidir. Mutlaka ayak bileklerini saracak diye bir şart yoktur. Hatta bu şekildeki ayakkabıların onun yürüme hareketlerini  kısıtlayabilir. Malzeme olarak esnek ve yumuşak olanları tercih edilmelidir. Tabanı ne çok kalın ne de ince yapıda olmalıdır. Ayakkabının  ön ucuyla ayak parmaklarının uçları arasında başparmağınızın genişliği kadar bir mesafe kalmış olmasına dikkat edin.

İlk Adım Ayakkabısı’nı seçerken büyük almayın. İlk Adım Ayakkabısı ‘nın tam ayağına göre olmasına dikkat edin.

Miniğinizin ayakkabısını seçerken bu işin onun için işkence olmamasına dikkat edin. Çocuğunuzun hızla büyümesinden dolayı  3 yaşına kadar hemen hemen 3 ayda bir ayakkabı değiştirmesi gerektiğini unutmayın. Bunu göz önüne alarak anne ve babalar biraz büyük ayakkabı almayı tercih ederler ancak bu bizlerin tavsiye etmediği bir olaydır. Satış elemanlarının sizi ayakkabı alırken kandırmalarına izin vermeyin. İyi anne baba çocuğu için çok para harcayan anne-baba demek değildir.

Bu arada miniklerin İlk Adım Ayakkabısını saklamayı unutmayın!

 

 

Etiketler: , , , , , , , , , ,

Bu yazıda yorumlar kapalı.