Çocuklarla Seyahat Etmek

Tatil zamanı gelmiş ve artık dışarı çıkıp kafanızı dağıtmak istiyorsunuz, aynı zamanda o kocaman dünyayı çocuğunuza da göstermek istiyorsunuz. Fakat dışarı ayağınızı attığınız an evde rutin olan yaşantısına alışmış çocuğunuz için tamamen farklı bir dünya onu bekliyor. Huysuzlanması normal olacaktır, fakat çocuklarla seyahat etmek bir eziyet değildir. İşin sırrı organize olmakta! Çocuklarla yolculuk sırasında size yardımcı olabilecek basit ipuçlarını deneyin.

çocuklarla seyahat_bebeklerle seyahatÇocuklarla seyahat ederken nelere ihtiyacınız olacak;

  • En sevdiği ayı veya battaniye. Çocuğunuz hiç tanımadığı dış dünyaya açıldığında ihtiyacı olacak en önemli şeylerden biri ona sıcacık evini hatırlatan eşyalardır. Örneğin sevdiği bir oyuncağı, battaniyesi, emziği v.b. Birçok aile bu eşyaları evde unuttuklarında tatilleri büyük bir trajediye dönüşebilmektedir.
  • Eğlence. Uzun bir uçak veya araba yolculuğunda sıkılmış çocuklarla başa çıkmaya çalışmaktan çok aileleri yoran birşey olamaz herhalde! Büyümüş çocuklar seyahat sırasında kendi başlarına eğlence bulabileceklerdir, kitap, dergi vb bakarlar, dijital ortamda oyun oynarlar. Fakat henüz küçük çocuklar için her zaman ihtiyacınız olabileceği düşündüğünüzden fazlasını alın yanınıza. Boyama kitabı, resimli kitaplar, küçük oyuncak bebekler, küçük arabalar vb. küçük ve hafif olan birçok şey almaya çalışın. Hatta zorlandığınız anlarda bir koz olarak kullanabileceğiniz yeni oyuncaklar alın.
  • İlaç. Çocuğunuzun ihtiyacı olabilecek ilaçları yanınızda bulundurun, her zaman seyahatin planladığınızdan çok daha uzun sürmesine neden olabilecek aksilikleri öngörerek davranın.
  • Bebek bezi, ıslak mendil v.b. Tamam belki de bebeğinizin en sevdiği oyuncak ayısını evde unutmuş olabilirsiniz fakat sakın ha bebek bezlerini evde unutmaya kalkmayın! Her zaman yanınızda fazlasıyla bebek bezi ve ıslak mendil bulundurun.
  • Kıyafet.  Hem kendiniz hem de çocuk veya bebeğiniz için el bagajınızın içine yedek kıyafetler almayı unutmayın. Bebekler hem kendi hem sizin üzerinize kusabilir, çocuklar üzerilerine birşeyler dökebilir v.b. olaylar için hazırlıklı olun.
  • Yiyecek. Yukarıda sayılanların tümü gerçekten önemli ayrıntılar olmasına rağme, yolculuk esnasında çocuk veya bebeğinizin aç kalması onları en rahatsız edecek durum olacaktır. Aç çocuk, mutsuz çocuktur! Saati geldiğinde çocuğunuza evde verdiğiniz yiyeceklerden hazırlayıp yanınıza alın, bunun yanında atıştırmalık onları oyalayacak ufak tefek şekerleme vb. şeyler alın. Araba ile yolculuk ediyorsanız, birkaç mola verip bişeyler atıştırmalarını sağlayın.

 

 

Etiketler: , , , , ,

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.