Yenidoğan Kız Bebek Odası Dekorasyonu

Yenidoğan kız bebek odası dekorasyonu aileler için zor ama heyecan verici ve zevkli bir süreçtir.

Bebek odası dekorasyonu için birçok seçenek vardır, bu seçenekler arasından ne istediğinizi bilerek bu deneyimi yaşamak herşeyi daha kolay hale getirecektir. Hedeflediğiniz güvenli ve huzurlu ortamı yaratmada güvenlik ve konforu öncelikleriniz arasında en üst sıraya yerleştirin.

 Oda Temasıbebek-odasi-dekorasyon-tema

  1. Yenidoğan kız bebek odası dekorasyonu için öncelikle kendinize bir tema belirleyin. Örneğin genelde kız bebekler için tercih edilen temalar olan çiçekler, kelebekler, yıldızlar, melekler, periler ya da bebeğin isminden v.b. birini seçin. Bir tema planınız olması ortamın hazırlanmasında kullanacağınız tüm malzeme ve aksesuarların seçiminde size yardımcı olacaktır.
  2. Odada kullanacağınız renk tonunu belirleyin. Bebek odası dekorasyon renginizi seçerken rahatlatıcı ve pastel renkler seçmeye çalışın. Örneğin açık pastel bir yeşil veya açık bir mavi gibi. Kurşun v.b. zararlı içeriğe sahip boyaları kullanmamaya özen gösterin. Bebeğinizin odasına yerleşmesine yeterli vakit varken boya işleminizi bitirin ve kuruma için yeterli havalandırmayı yaptığınızdan emin olun.
  3. Odanın zemininde ne kullanacağınıza karar verin. Bu noktada halı ve parke gibi seçenekleriniz var. Yenidoğan kız bebek odası dekorasyonu için parke bir zemin kullanmak hem temizlenmesinin kolaylığı bakımından hem de alerjen maddelerin üremesinin daha zor olması bakımından daha doğru bir karar olacaktır.bebek-odasi-tavan
  4. Şimdi de odanın tavanına karar verme vakti geldi. Şunu unutmayın ki bebeğiniz tüm gün sırt üstü yatar durumda odanın tavanını görecektir. Bu yüzden tavan da bebek odası dekorasyonu için önemli bir noktadır. Temanıza uygun bebek odası süslemeler ile tavan dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz.
  5. Yenidoğan kız bebek odası dekorasyonu için bakacağımız bir diğer nokta da pencerelerdir. Pencere üzerinde de temaya uygun süslemeler yapabilirsiniz. Bebeğinizin ayaklanıp yürümeye başlayacağı günleri de düşünerek pencerenizde gerekli güvenlik önlemlerini şimdiden düşünün.

bebek-odasi-dekorasyonMobilya ve Aksesuar Seçimi

  1. Bebek odası dekorasyonu için mobilya seçiminde öncelikle bebeğinizin bu mobilyaları ne kadar süre kullanmasını istediğinizi belirleyin. Çünkü bazı ürünler sadece bebeklerin ilk 2-3 yılı için kullanılır ve sonra değiştirilmek zorunda kalınır. Bazı mobilyalar ise ilerki yaşlarında da kullanılabilecekleri şekilde modifiye edilebilir. Mobilya seçiminde en önemli nokta alacağınız mobilyanın bebeğiniz gerekli için gerekli güvenlik koşullarını sağlayıp sağlamadığıdır. Mobilyalarınız kapaklı bir dolap, sallanır bir beşik, bir şifonyer, bir duvar rafı ve mümkünse bir sallanır sandalyeden oluşmalıdır.
  2. Beşik mobilyalar arasında en önemli parçadır. Bebeğin yaşına ve ihtiyaca göre değişebilen beşikleri tercih etmenizde yarar vardır. İstediğinizde beşik, istediğinizde oyun parkı gibi kullanabileceğiniz bir model seçmeye özen gösterin. Beşiğin zeminine konan yatağın ortopedik ve beşiğe sıkı sıkıya tam oturan bir model olmasına dikkat edin. Boşluklar bebeğin kolunun, bacağının sıkışmasına neden olabilir. Beşiğin odadaki yerleşiminde pencerenin hemen yanında olmamasına özen gösterin.bebek-odasi-dekorasyon2
  3. Işıklandırma ve duvar süslemelerini seçin. Şunu unutmayın ki yenidoğan kız bebek odası dekorasyonu için bütün odaya yaptığınız onca dekorasyonu gösterecek olan ışıklandırmadır. Bebekler ilk birkaç hafta sadece siyah ve beyaz renkleri görmektedir, bunu dikkate alarak süslemelerde bu renkleri kullanabilirsiniz.

Etiketler: , , ,

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.