Bebek Şapka Modelleri

Hem yaz aylarında hem de kış aylarında çocukları sıcaktan ve soğuktan koruma adına şapkaları kullanırız. Peki bebek şapkası seçerken nelere dikkat ederiz. İlk önce modeline sanırım. Bebeğinize ya da çocuğunuza yakışıp yakışmadığına dikkat edersiniz. Halbuki bebek şapkası alırken ilk dikkat etmemiz gereken ayrıntı kumaşı olmalıdır. Özellikle yaz aylarında terletmeyen, çocuğun isilik olmaması için pamuklu kumaş olup olmadığına dikkat etmeliyiz. Aynı şekilde kış aylarında da polyester ya da naylon kumaşlardan kaçınmalıyız. Hassas bir cilde sahip olan çocuklarda bu tür kumaşlar alerji yapabilir.

Kumaş seçiminden sonra yüz hattına uygun kullanışlı bir bebek şapkası seçebilirsiniz. Ardından önemli bir ayrıntı da rengi olmalı. Her giydiği ile uyum sağlayabilen ten rengine uygun bir şapka rengi seçmelisiniz.

Son zamanlarda çocuk kıyafetlerindeki seçeneklerin artmasıyla birlikte kıyafetin yanında aksesuar olarak şapkayı da görebilirsiniz. Pantolon ve şapkasının aynı kumaştan yapılması, ya da minik tatlı bir kız çocuğu için eteği ve şapkasının aynı renk tonunda olması onların çok daha sevimli görünmelerine yardımcı oluyor. Özellikle yenidoğan bebek çekimlerinde bu ayrıntı vazgeçilmez. Anne-kız ve baba-oğul uyumlarını da göz önünde tutarsak, birbirleriyle takım şapkalar onların herkes tarafından dikkat çekmesini sağlıyor;)

Etiketler: , , , , , , , ,

Bu yazıda yorumlar kapalı.