Çocuklara Saat Öğretme

  • Eğitim
  • 21 Ocak 2013
  • 19.324 kez incelendi.

Çocuklar için Saat Öğrenme ‘yi oyuna çevirin!

Çocuklara Saat Öğretme hiç bu kadar eğlenceli olmamıştı .Eğlendirirken öğreten ve düşünmelerini sağlayan bu etkinlik ile, miniklerin saat kavramını kolayca öğrenmeleri açısından işte size pratik eğlenceli bir yöntem.  Bu uygulamayı yaptıktan sonra sık sık çocuğunuza saati sorun. Kala ve geçe kavramlarını başlarda karıştırsa da bir süre sonra kolayca kendiliğinden anlayacaktır emin olun.Çocuklara Saat Öğretme bu yöntemle çok daha kolay olacak. Hem eğlenceli hem de eğitici olan bu etkinlikle kısa sürede kendiğilinde kavrayacaklardır.

çocuklara-saat-öğretme_çocuklara-saat-nasıl-öğretilir

Çocuklara saat nasıl öğretilir?

Çocuklara Saat Öğretme etkinliği nasıl mı oynanır? İlk olarak ona bu oyunu sevdirmek için mutlaka saatin etrafındaki ona yol gösterici kağıtları birlikte yapın. Hatta boyayabilrisiniz de. Bu şekilde kendi hazırladığı etkinliği öğrenmeye daha da hevesli olacaktır.Kısa olan yaprak saati , uzun olan yaprak dakikayı tanımlıyor. Saat Öğrenme oyununda bu onun için yol gösterici olacak.

Çocuklara Saat Öğretme hiç bu kadar eğlenceli olmamıştı!

Çocuklara Saat Öğretme etkinliğini sınıflarda duvarınıza asmanız da etkili olacaktır. Bu oyunu ödül yöntemiyle de daha da eğlenceli hale getirebilirsiniz.

çocuklara-saat-öğretme

 

Etiketler: , , , , , ,

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.