Çocuklar İçin En İyi İçecekler

  • Beslenme
  • 14 Temmuz 2014
  • 8.045 kez incelendi.

Çocuklar için en iyi içecekleri seçmek hem onların gelişiminde önemli rol oynayacak hem de günlük enerji ihtiyaçlarını karşılamaya yardımcı olacaktır.

Her yaşta olduğu gibi çocukken de hergün yeterli miktarda sıvı almak vücut sağlığı açısından çok önemli bir konudur. Çocuklara isteyerek içecekleri sıvılar yaratarak sıvı alımlarını kolaylaştırabiliriz. Çocuk içecekleri mümkün olduğunca lezzetli ve göze hoş gelecek şekilde hazırlanmalıdır. Çocuklara yararlı içecekler içirmenin en güvenli yolu bu içecekleri kendimizin hazırlaması olacaktır. Hazır içecekler içerdikleri koruyucu maddeler dolayısıyla evde yapılmış içeceklerin yerini tutmayacaktır.

1) Taze Meyve Suları – evde sıkılmış her türlü meyveden yapabileceğiniz meyve suları ile kalsiyum, vitamin ve minerallerle dolu sağlıklı bir içeceğe ulaşabilirsiniz.

 

 

 

sade-su2) Sade Su – hayatımızın en önemli maddelerinden biri olan su, vücudumuz için olmazsa olmazdır. Diğer içecekler tüketilmiş olsa bile hergün mutlaka 1,5 lt – 2,5 lt sade su tüketmek çok önemlidir.

 

 

şişe-süt3) Şişelenmiş Süt – çocukların içmesi gereken içeceklerin başında gelen süt tüm dünyada yaygın olarak kullanılır. Günlük kullanımının birçok faydası vardır. İçerdiği kalsiyum sayesinde güçlü dişler, güçlü kemikler, sağlıklı kaslar ve cilt güzelliği yararlarından sadece birkaçıdır.

 

limon-çayı4) Limon Çayı – hem sıcak hem de soğuk olarak tüketilebilicek olan limon çayı vitamin, antioksidan ve besleyici içeriğiyle güzel bir alternatiftir.

 

 

 

sebze-suyu5) Sebze Suları – birçok çocuk sebze yemekten pek hoşlanmaz. Halbuki sebzeler içerdiği magnezyum, kalsiyum, demir, antioksidan v.b. birçok yararlı içeriğiyle mutlaka tüketilmesi gereken bir besindir. Çocuklarımıza sebze yediremediğimiz durumda sebzedeki yararlı içeriği onlara sebze sularıyla vermeyi deneyebiliriz. Domates, havuç, salatalık, kuşkonmaz, pancar vb. sebzelerle lezzetli sebze suları yapabilirsiniz.

 

Etiketler: , , ,

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.