Yılbaşı Süsleme

Yeni yıl kutlamasını sevdiklerinzle birlikte evinizde kutlayacaksınız evi süslemek de size düşüyor. Bir kaç parça yılbaşı süsleme ile evi şık göstermek mümkün. Bunun için ihtiyacınız olan şey grafon kağıdı. Bunu kırtasiye veya süsleme malzemeleri satan yerlerden temin edebilirsiniz. Aynı zamanda kedi merdiveni yapılan kağıt pelur kağıdı olarak da hatırlarsınız. Aynı süslemeyi evdeki kağıt peçetelerle de yapmanız mümkün ancak bu sefer daha küçük ponponlar elde edersiniz. Genel olarak kırmızı ve beyaz renklerdeki grafon kağıdını tercih ederseniz hem yılbaşı için uyumlu olur hem de evinize sıcak bir hava katar.

Masanın üstünde aydınlatmanız varsa ordan asarak aşağı sarkıtabilirsiniz. Ya da avizenin salonun tam ortasında ise aynı ponpondan 3 4 tane yapıp kısadan uzuna duracak şekilde yanyanda asabilirsiniz.

Yılbaşı Süsleme

Yılbaşı Süsleme olarak aynı işlemi tül kumaştan da yapılabilirsiniz.

İşte Yılbaşı Süsleme olarak ponponların basit bir yöntemle yapılışı

Resimde peçete kullanılmış.Siz daha büyük sarkıt ponponlar istiyorsanız pelur kağıdını (grafon) tercih edin.

 

En az 8 kat üst üste pelur kağını açarak yerleştirin. Sonra Resim 3 de görüldüği gibi bir ters bir yüz katlayın. Resim 5 teki şekli alana kadar katlamaya devam edin. Daha sonra tam ortasını bulup ince bir telle veya yoksa iple bağlayın. İsterseniz resim 6 daki gibi uçlara değişik şekiller vermek için kesebilirsiniz. Daha sonra ortasını sıkıca bağladıktan sonra her katı tek tek ayırın büyük bir yuvarlak ponpon halini alana kadar yavaşça açın katları. Asmak için bağladığınız tele kurdela veya renkli ip bağlayabilirsiniz.

 

 

 

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.