Yılbaşı Kapı Süsü

Çocukların el becerisinin ve hayal gücünün gelişmesine yardımcı olacak bir aktivite sunuyorum size.Yılbaşı Kapı Süsü Yapma

Kapı süsü diyince illaki akla evin dışına bakan sokak kapısı aklınıza gelmesin. Yılbaşını kutlayacağınız odanıza süs olarak asabiliceğiniz ya da kendi elleriyle hazırladığı yılbaşı kapı süsünü miniğiniz kendi odasının kapısına da asmak isteyebilir. Ya da en sevdiği bir arkadaşına hediye edebilir. Önemli olan kendi emeğiyle yaptığı sonucu farkedebilmesidir. Masrafsız bir kapı süs yapmak çok da kolay

Yılbaşı Kapı Süsü Malzemeler

Bir parça karton

Kartonu saracak değişik renkte kumaş veya kendi isteğinize göre bir malzeme mesela renkli ince keçelerden

Birkaç küçük boş kutu(ilaç kutusu tarzında)

Tabiki her eve lazım silikon tabancası-makas-bant

Değişik desenlerde kağıtlar- ve ipler (kurdela da kullanın)

 

 

İlk olarak kapı süsünü yapmak istediğiniz boyutu belirleyin. Bunun için yuvarlak bir obje kullanmanız yeterli olacaktır. BÜyük bir pasta tabağını kullanabilirsiniz. Objeyi kartonun üzerine yerleştirin ve çizin. Daha sonra çizdiğiniz daireden bir daha küçük çaplı bir daire daha içine çizin ve sonra çizgileri etrafını makasla kesin.

 

Halkanın çevresini keçe ile veya kumaşla kapatmak amaçlı dolayın. Bunun için aralara silikon sürün.

 

Ardından boş kutuları hediye paketi yapar gibi renkli desenli kağıtlarla kaplayın, hatta güzel kumaşlarla bile olabilir.

 

 

Son olarak hazırladığınız boş hediye paketi görünümündeki kutuları silikon yardımıyla halkanın etrafına yapıştırın. 2. katı da kutuları üst üste gelecek şekilde dağınık olarak yerleştirin. İşte bu kadar basit.

 

 

 

 

 

 

 

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Bu yazıda yorumlar kapalı.