vitene cellulite precio islotin xr 1000 para que sirve el reliveran monje negro polper b12 para que es que es el azul de metileno

Hamilelikte Grip

Hamilelikte Grip

Hamilelikte Grip, anne adaylarının en çok dikkat etmeye çalıştıkları ve yakalanmaktan korktukları hastalıkların başında gelir. Beslenmeyi de etkileyererek anne adaylarını yorgun düşüren grip, anne adaylarının korkulu rüyası. Gribin hamileler üzerindeki etkisini araştıran bir çalışmaya göre hamilelerin gribe yakalanma ihtimalinin hamşle olmayan kişilere oranla yüksek olduğunu ortaya çıkarmışlardır.

Hamilelikte GripHamilelikte Grip

Bebeğe Zarar verir mi?

Ateşiniz 39 dereceyi geçmediyse bebek risk altında sayılmaz.Ancak Hamilelikte Grip yaşayan anne adaylarının ateşi 39 dereceyi geçtiyse bu bebeği olumsuz yönde etkileyebiliyor. Hatta gebeliğin son zamanları da ise doğum sancılarına bile neden olabiliyor. Alınan her türlü önleme rağmen Hamilelikte Grip olan anne adayları olabilir. İlaç içmenin uygun olmadığı gebelerde eğere gribe yakalanıldığı düşünüldüğü andan itibaren hekime başvurulmalıdır. Doktora başvurulması sonrasında doktorun uygun gördüğü ilaç sonrasında, iyi beslenme, uyku ve istirahat ile bu hastalık atlatılmaya çalışılmalıdır. İlaç kullanmak istemiyor ve öksürüğünüz varsa ballı süt ile öksürüğü kısmen de olsa yatıştırabilirsiniz.

Hamilelikte Grip

Doktora baş vurmanız gereken durumlar

  • Birkaç gün içinde düzelemediğinizi ve ciddi derecede hasta olduğunuzu düşünüyorsanız.
  • Ateşiniz 38.5 derecenin üzerine çıkarsa ve birkaç gün içinde düşmemeye devam ediyorsa
  • Soluk alıp vermede güçlük yaşanıyorsa,
  • Göğüs ağrısı ortaya çıktıysa,
  • Şiddetli kulak ağrısı, kulaktan akıntı ve kanama durumu varsa
  • Döküntü ve kızarıklık ortaya çıkarsa,

 

,

 

 

 

Etiketler: , , , ,

Bu yazıda yorumlar kapalı.