Çoraptan Oyuncak Nasıl Yapılır?

Becerekli annelerin minikleri için yaptıkları bitmek bilmiyor. Şimdi de ihtiyacınız olan şey bir adet yün çorap, içini doldurmak için biraz elyaf, makas ve dikmek için iğne ile iplik.

çoraptan-oyuncak

Çoraptan Oyuncak Nasıl Yapılır?

Resim 1 ve 2 de görüldüğü gibi çorabın tersinden yapmak istediğimiz figürün resmini bir kalemle üzerine çiziyoruz. Ardından makas yardımıyal kesiyoruz. Resim 3 de görüldüğü gibi parçaları ortaya çıktı bile. Baş parçasının alt kısmı hariç tersinden dikin. Sonra yüzüne çevirip içini elyafla doldurun. Daha sonra istediğiniz bir renk kumaşla (resim de beyaz kullanılmış)yüzünü oluşturun. Göz, burun ve kaşlar için isterseniz kalemle çizin isterseniz iğne ile işleyebilirsiniz. Altı kısmını da tersten dikdikten sona yüzüne çevirin ve onun da içine alyafla doldurun  ve açık olan kısmı da dikin. Sıra geldi baş ve vücut kısmını birleştirmeye. İki parçayı birbiri ile dikerek birleştirdikten sonra kolları için de kalan küçük parçalardan elyafla doldurulmuş bir kol yaparak bunu da dikerek oyuncağa ekleyin.İşte size çoraptan oyuncak oldu bile.

Kolaylıkla yıkanabilen çoraptan oyuncağı miniğiniz için yapabilirsiniz. Ya da el becerisi gelişmekte olan miniğinize yardım ederek onun yapmasını sağlayın. Emin olun en sevdiği oyuncak olacak. Çünkü kendisinin yapmış olduğunun farkındalığını yaşayacak.

 
1
234567

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.