Çocuklar İçin Şiddet İçeren Oyunlara Dikkat!

zararlı-oyunlar Şiddet içeren oyunların, çocukların iç dünyasında ciddi sorunlara  yol açtığını biliyor musunuz?

Bu tarz şiddet içeren oyunların,  çocukların şiddete karşı duyarsızlaşmasına sebep olduğunu ve gece korkularının bu yüzden ortaya çıkmasında bir etken oluşturduğunu unutmayın. Özellikle okul çağındaki çocukların, daha çok dikkatini çeken şiddet içeren oyunların çok zararlı olduğunu belirten Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Çocuk Acil Bilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Ahmet Güzel, eğer bir oyunda bir dakika içerisinde en az dört kez şiddet içeren görüntü var ise ve oyun sonunda şiddet karşısında bir ödül söz konusu ise çocukların bu tür oyunlara ilgisi daha da artıyor.

Eğer çocuğunuzun bu tür şiddet içeren oyunlara karşı ilgisi varsa mutlaka bu alışkanlığından vazgeçirin unutturmaya çalışın.

şiddet-içeren-oyunlarBirlikte eğlenceli ve öğretici oyunları tercih edin. Anne ve baba olarak çocuğunuzla daha fazla vakit geçirerek çocuğunuzun daha sosyal olmasına katkıda bulunun. Ayrıca yaptığınız aktivitelerde çocuğunuzun paylaşımcı ruhunun gelişimi açısından faydalı aktiviteleri seçmeye özen gösterin.

Etiketler: , , ,

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.