Çocuk Güneş Gözlükleri

Güneş ışınlarından yetişkinlere göre daha fazla etkilenen çocukların da güneş gözlüğü kullanmaları öneriliyor. Çocuk güneş gözlüğü seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli ayrıntılardan biri camının polarize özelliğe sahip olmasıdır. Rengarenk çocuk güneş gözlükleri, bantlı olması özellikleri ile de kaybolmaları engellenmiş oluyor. Çocuk güneş gözlüklerinde çerçevenin metal olmamasına dikkat edin. Yetişkinlerin bile metal çerçeveli gözlükleri kullanması zorluk yaratabiliyor. Ayrıca olması gereken bir diğer özellikte anti uv özelliği taşımasıdır. İki yaşından büyük çocukların güneş gözlüğü takmalarını öneren uzmanlar, özellikle açık renkli göz rengine sahip kişilerin güneş ışınlarından daha fazla etkilendiklerini öne sürüyorlar.

Ucuz gözlüklere güvenilmemesini de savunan uzmanlar, sadece yaz aylarında değil güneşin olduğu tüm aylarda çocuk güneş gözlüklerinin  kullanılmasını söylüyorlar. Gözlerde kalıcı körlüğe bile sebep olan zararlı güneş ışınlarından korunmak için miniklerin mutlaka çocuk güneş gözlüklerinden faydalanması gerekir. Çocuk sağlığı konusunda bilinçli anneler bu konuya özen gösteriyorlar. Bu konuda özellikle sertifikalı çocuk güneş gözlükleri ilk tercihleri oluyor.

 

Parklarda, havuzda, bahçede oyun oynayarak zaman geçiren çocuklar yetişkinlere göre daha fazla güneşe maruz kalıyor. Bu konuda yapılan bir araştırmada, kişinin en çok güneş ışığın maruz kaldığı dönemin 18 yaşından önceki zaman olduğu belirlenmiştir. Bu yüzden Çocuk güneş gözlüklerinin mutlaka kullanılması gerekir.

Çocuk Güneş Gözlükleri Modelleri

 

 

Etiketler: , , , , , , , , ,

Bu yazıda yorumlar kapalı.