androlone gel ovumix ovulos prospecto betametasona corticas curcuma precio argentina megacistin shampoo otex hc gotas oticas para que sirve

Bebeklerde Gece Uykusuzluk Nedenleri Ve Çözüm Yolları

Bebeklerde Gece Uykusuzluk Çözüm Yolları

1- Her akşam aynı saatte uyku için bebeğinizi hazırlayın ki uykuya geçeceğini anlayıp uyku moduna geçsin. (banyo yaptırın, pijama giydirin, kitap okumak, iyi geceler öpücüğü kondurmak)

2- Uyuması gerektiğini hatırlatın. Kucağına çok sevdiği oyuncağını bırakabilirsiniz.

3- Ağlaması devam ediyorsa odasına girmeden ona seslenerek onun rahatlaması için yardım edin. Beş dakika sonra da yanına giderek sırtını sıvazlayıp yanından ayrılın.

4- Bebeğiniz yalnız yatmamakta inat ediyorsa birkaç gün yanında yatabilirsiniz ancak bu sırada kucağınıza almadan uyumasını sağlayın. Yatağında uyumaya alıştı mı sizsiz uyumaya da alışacak demektir.

Yalnız yatmak için bıraktığınızda ise ağlıyorsa ara ara mesela beşer dakika ara ile yanına gidip pışpışlayıp tekrar yanından ayrılın. Daha sonra araları açarak buna devam edin.

Bu işlemleri yaparken kararlı olursanız bebeğiniz yatağında uyuması gerektiğini öğrenecektir. Bu işlemleri en az 9 aydan sonra yapın.

Bebeğinizin sürekli  aynı pozisyonda yatıyor olması başında şekil bozukluğuna neden olur. Ancak edişelenmeyin. Bebeğiniz oturmaya başladığında ve 1 yaşına doğru geldiğinde kafası tekrar normal halini alır. Ancak illa da böyle bir durumla karşılaşmak istemiyorsanız, ilk olarak yapmanız gereken yatağın yönünü ters çevirin ve odayı rahat görmesini sağlayın. Ters yöne doğru ilgisini çekecek bir nesne, oyuncak asmanız da işe yarayabilir. Bebeğin sırtına bir destek koyarak başının ters yöne doğru bakmasını sağlayabilirsiniz. Uyku sırasında bu eşyaları almanız gerekir.

Bebeklerde Gece Uykusuzluk Nedenleri İçin TIKLAYIN!

 

 

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.