salbutamol gotas prospecto diclofenac potasico 75 mg precio crema de bismuto prospecto urodif duo zomarist vildagliptin

Bebekler Nasıl Yıkanmalı

Bebeklerin henüz hassas olan vücutlarına dikkat ederek, en doğru biçimde yıkanmalarını sağlarken dikkat etmemiz gereken bazı noktalar vardır. Hem bebeklerin banyo yaptırılması esnası hem de banyo öncesi gerekli hazırlıkların yapılması aşaması iyi bilinmelidir.

Bebeklerin banyo hazırlığı aşamasında banyo sırasında gerekebilecek tüm malzemeleri elimizin altında, istediğimiz an ulaşabilecek şekilde etrafımıza yerleştirmek önemli bir ayrıntıdır. Kaldı ki banyo esnasında ihtiyaç duyduğunuz bir malzeme için bebeğinizi yalnız bırakmak riskli olacaktır. Öncelikle banyo sırasında gerekebilecek temiz bez, havlu, giysi, sabun, şampuan, losyon, pişik kremi, tarak v.b. malzemelerinizin eksiksiz olduğunu kontrol edin.

Bebekler Nasıl Yıkanmalı

Bebekler Nasıl Yıkanmalı, Bebek yıkama, Bebek nasıl yıkanır

Bebeğinizi yıkayacağınız küvetin konumu da önemli bir ayrıntıdır. Bebeğinizi yıkarken ayakta olun ve küvetin de bel hizanız seviyesinde olmasına dikkat edin. Rahat hareket edebilmeniz ve bebeğinizin kayması, düşme ihtimali gibi bir durumda ani müdahale edebilmeniz için duruşunuz önemlidir. Küvet konumunu ayarladıktan sonra suyunuzu doldurup, su sıcaklığını dirseğinizle kontrol edin. Bebeğinizi tok karnına banyo yaptırmak kusmasına sebep olabilir, bu sebepten en uygun banyo vakti iki emzirme arasındadır. Ne çok aç, ne de çok tok olmadığı bir vakit seçmeye özen gösterin.

Bebekler yıkanırken dikkat edilmesi gereken bir diğer konu oda sıcaklığıdır. Odanız soğuk ise banyo yaptırmaya başlamadan önce ısınmasını bekleyin. Oda yeterli ısıya ulaştıktan sonra bebeğinizi kaymayan bir zemindeki havlu üzerinde soyun. Sol elinizle boynunu destekler şekilde sağ kolunuzun üzerine yatırıp, bir elinizle omuzlarından diğer elinizle de kalçalarından ya da bacaklarından sıkıca kavrayın ve başı suyun üstünde kalacak şekilde yatırın.

Önceden hazır ettiğiniz malzemeler ile temizlik işlemini nazik ve yavaş hareketlerle yapın, bebeğinizin banyo sürecini yapıp bitirmeye çalıştığınız bir iş olarak değil, birlikte paylaştığınız özel ve eğlenceli anlar olarak bakın. Hem siz keyif alın, hem de ona keyifli dakikalar geçirtmeye çalışın. Kurulama işlemi sırasında da gayet hafif ve nazik hareketlerle bebeğinizi yumuşak bir havlu ile kurulayın, sert bir havlu ve sert hareketler hassas cildinin tahriş olmasına neden olabilir. Bebek nasıl yıkanır sorunun cevabı bu maklede saklı.

Etiketler: , , ,

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.