precio cobre argentina micoral dramamine kairos menveo vacuna prospecto para que sirve tafirol etoposido

Bebek Odası Sıcaklığı

Bebek odası düzenlerken mümkün olduğunca sade tercihler yapmanız gerekir. Havalandırılabilen, sessiz ve güneş ışığı alan odalar olmalıdır. Odada fazla eşya olması bebeğin görüş açısını kısıtlar. Aynı zamanda odada yeteri temizlik yapamazsınız. Bol dantelli, fırfırlı, fiyonklu örtüler perdeler fazla kir ve toz barındıracağından sağlıklı olmayacaktır. Yatak çarşafları, yastıklar kolaylıkla yıkanabilen ve pamuklu kumaştan olmasına dikkat edin. Bebek odasının duvar boyası da atlanmaması gerek bir ayrıntıdır. Mikrop barındırmayan kokusuz su bazlı boyalar öncelikli olmalıdır. Bebeklerin dikkatini çekecek renklerle boyanması doğru bir adım olur. Özellikle kırmızı, turuncu ve sarı renkle neşeyi çağrıştırdığından çocukların odasında mutlaka kullanılmalıdır.

Odanın zemini için de en ideal zemin parkedir. Çok parlak bir aydınlatma kullanmamalısınız. En sağlıklı aydınlatma tavandan yapılan aydınlatmadır. Ayrıca güneş ışığı bebeğin gözüne direk gelmemelidir. Bebekler soğuktan etkilendikleri için oda sıcaklığı 20- 22 derece civarında ayarlanmalıdır.

Bebeklerin eşyalarının düzenli olarak kullanabileceğiniz bir dolaba ya da şifonyere ihtiyacınız olacak. Böyle bir ayrıntı aynı zamanda bebeğiniz giydirirken ya da altını değiştirirken size kolaylık sağlayıp telaş etmenize engel olacaktır.

Miniğinizin odasını sık sık havalandırmayı unutmayın. Odanın oksijenine engel olan katalitik ısıtıcılar kullanmamaya özen gösterin. En uygun yöntem kaloriferdir.

Fazla sıcaktan sonra terleyen çocuk terleme sonrasında ısının düşmesine bağlı olarak hastalığa yakalanması daha kolay olacak. Isıtıcıların çoğu odadaki havayı kurutacağı için bebeklerin genizlerinde kuruluk, burunda tıkanıklık sonuç olarak solunumumda zorluk oluşur. Bunun çözümü odada su dolu bir kap bulundurun ya da soğuk buhar veren bir alet kolaylık sağlayacaktır.

 


 

 

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.