Bebeği Giydirmenin Püf Noktaları

Genelde bütün bebekler giyinirken sıkılırlar ve sıkıldıklarını mızıklanarak belli ederler. Bu onun giydiren için epeyce zor bir andır. Bu yüzden Bebeği Giydirmenin Püf Noktaları ile bu sıkıntılı zamanı en aza indirebilirsiniz.

Onu giydirirken dikkatini başka yönlere çekmeye çalışın. Müzik kutusu, renkli bir oyuncak gibi…Üşümesinden korkuyorsanız , ki en çok ısı kaybettiği yer başlarıdır bebeklerin bu yüzden ilk önce başını koruyabilirsiniz. Başından geçireceğiniz kıyafetin yakasının açık olup olmadığına dikkat edin. Gözlerine, kulaklarına, burnuna dikkat edin. Özellikle kol kısmını giydirirken, giydireceğiniz giysinin koluna elinizi geçirin ve bebeğin elin kavrayıp içinden rahatça geçirin. Bebeği Giydirmenin Püf Noktaları arasında , üzerindeki giysiyi çıkartırken yine önce kolunu çıkarmanız yer alıyor. Kolunu çıkartırken bebeğin sırtını ve başını destekleyerek giysinini kolunu çıkartın. Giysilerin %100 pamuklu olması rahat çıkartılıp giydirilmesine yardımcı olur. Ayrıca kıyafetlerini yaşına göre değil bebeğin kilosuna göre seçin. Bebekler giydirilirken nefessiz kalabildikleri için sık sık bu giydirme esnasında ağlarlar. Ayrıca bebekleri en çok huzursuz eden diğer bir ayrıntı da çoraplarının çok sıkmasıdır. Bu yüzden mutlaka çoraplarını kontrol edin.

Bebeği Giydirmenin Püf Noktaları

Bebeği Giydirmenin Püf Noktaları dışında kıyafetleri  muhafaze etmenin de püf noktaları var. Bebeklerin kıyafetlerini yıkarken leke çıkarıcılar kullanmayın. Güneşte kurutmaya özen gösterin. Saklarken naftalin, güve ilaçları gibi koruyucular kullanmayın. Ayrıca ilk kez aldığınız bir kıyafeti giydirmeden önce mutlaka yıkayınız.

Etiketler: , , ,

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.