Balık Tutma Oyunu

Çocuklarınızın  vazgeçemeyeceği ve hergün oynamaktan bıkmayacağı bir eğitici oyun buldum.bu oyunu evde oynanabilecek bir oyun.Adı da balık tutma oyunu.

Balık Tutma Oyunu Malzemeler

renkli kartonlar, ataçlar, bir mıknatıs, bir çıta(değnek,sopa), ip, makas, kalem

İlk önce renkli kartonlara işte sarı, kırmızı,yeşil, çocuklarınızın algıladıgını ögrenmekte olan renklerdeki kartonlara küçük ve büyük balık şeklinde kesin ve oluşturdugumuz balıkların agızlarına  ucuna ataçları koyun,Çıta nın ucuna çokta uzun olmayacak şekilde ip bağlayıp o ipin ucunada mıknatıs bağlayın.ve o balıkların arkasına 1-5 arası ya da 1-10 arası rakamlar yazın.

Evet bunlar tamamlandıktan sonra oyunumuza başlayabiliriz.

Oyun şöyle evinizin müsait alanına balıkları oyun  ve yerleştirdiğiniz balıkların tam ortasına çocugunuza uygun sandalye koyun .Artık o sandelye çocuğunuz için bir tekne oldu .Çocuğunuza o sandalyenin artık onun teknesi oldugunu ve 1 den 10’a kadar saymaya başlayacagınızı ve o sanyeye kadar tutabildiği kadar balık tutmasını isteyin. 10 saniye dolduktan sonra çocugunuzla o tutulan  balıklarını  kontrol edin .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Çocuğunuza şunları sorun.

Balığın küçük mü büyük mü?

Arkasındaki sayı kaç?

Bu balığın rengi ne? Hangi renk?

İşte bu sorularla çocugunuza bu oyunda  Sayıları, Büyüklük,küçüklük kavramını ve renklerini ögretmiş olup,bu oyunda 3 kavram ögretmiş oluyorsunuz.Çok güzel  demi.J

 

 

Etiketler: , ,

Bu yazıda yorumlar kapalı.