Ahşap Boyama

Okulların kapanmasına az bir zaman kaldı. Çocuklarınız tatil hayalleri kurmaya başladı bile. Tatili en güzel değerlendirmesini düşünmek de siz anne babalara düşüyor. Tüm veliler bu sürecin sadece tatil yapılarak geçirilmemesi gerektiğinin bilincinde. Peki neler yapılmalı? Elbette mutlaka kitap okunmalı. Bunun dışında birlikte belirlediğiniz zamanlarda tv izlenebilir, dışarıda oyun oynanabilir, vb….

Farklı bir etkinlik yapmak isteyenlere de önerebileceğim bir çalışmada ahşap boyama. Çocukların zaten renkli boyalarla ilgili hiçbir etkinliğe itiraz edeceğini sanmıyorum.  Hele de ortaya kendi çıkaracakları bir eser söz konu ise…

Gelelim onlarla bu çalışmayı nasıl yapacağınıza. Önce onlara bence internet ortamında bir kaç örnek bulup bu etkinliğe heveslenmesi için hazırlayın. Bu etkinliğe katılmak isterse birlikte ahşap malzeme satan bir dükkana  veya hobi malzemeleri bulunan bir yere gidip bir kaç parça ahşap obje satın alın.  Ancak size tavsiyem ufak parçalardan yapmaya başlayın. Bir kalemlik, ufak bir kutu ya da minik bir anahtarlık olabilir. Almanız gereken malzemeler arasında beyaz akrilik boya, renkli akrilik boya,  bir kaç model fırça, zımpara, vernik, desenli peçete, transfer kağıtları vb….

Çocuklarınız İçin Ahşap Boyama Hobi Olacak!

Emin olun ahşap boyama çalışmasına başladıktan sonra oldukça keyif alacak miniğiniz. Keyifli bir hobi haline dönüşecek bu etkinlik için yaz tatili çok iyi fırsat olacak. Ufak parçalarla eli alışmaya başladıktan sonra farklı çalışmalar deneyebilirsiniz. Örneğin daha büyük bir kutu oyuncak kutusu olarak hazırlanabilir, takı kutusu kızların oldukça ilgisini çekebilir.

Ahşap Boyama örnekleri

 

 

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Bu yazıda yorumlar kapalı.